top of page

НАЈЧЕШЋЕ ПОСТАВЉАНА ПИТАЊА

​

1. Да ли могу да изађем на писмени део иако нисам урадио/ла све предиспитне обавезе?

 

Да можете. У случају да положите писмени део испита онда морате имати у коначном збиру (писмени део + предиспитне обавезе) најмање 51 бод. У супротном нисте положили испит.

Детаљније о томе можете прочитати у следећем документу (преузмите).

 

2. Колико бодова је потребно за пролаз на испиту?

 

На писменом делу потребно је имати најмање 16 поена (који се затим претварају у одговарајући број бодова за сваку генерацију).

Укупан број свих бодова (предиспитне обавезе + писмени део) мора бити најмање 51.

 

Детаљне информације прочитајте у следећем документу (преузмите).

 

3. Шта ако немам довољно бодова, а положио/ла сам писмени део и урадио/ла све предиспитне обавезе?

 

У том случају поново пријављујете испит и полажете писмени део све док не положите са довољним бројем бодова.

 

Прочитајте детаљније информације о томе у следећем документу (преузмите).

 

4. Нисам редовно радио предиспитне обавезе и нисам их предао на време, па имам мали број бодова на њима (на пример: 6 бодова). Шта могу да урадим? Да ли могу да их накнадно предам?

 

Не, није могуће накнадно предати предиспитне обавезе.

 

Имате две могућности:

 

а) Да бисте положили испит неопходно је да на писменом делу испита остварите онолико бодова колико је неопходно да у збиру са бодовима оствареним на предиспитним обавезама имате минимум 51 бод. Прочитајте детаљније информације у следећем документу (преузмите).

 

б) Можете да поново слушате наставу предмета наредне школске године и да радећи континуирано нове предиспитне обавезе "сакупите" довољан број бодова. Наравно, у овом случају неопходно је да се на самом почетку школске године јавите предметном професору (не касније од 10. октобра). Неће се прихватити јављање током или на крају школске године.

 

5. Да ли могу да пријавим испит Методика наставе математике ако нисам положио/ла математику?

 

Не. Положен испит Математика (1 и 2) је услов за излазак на испит Методика наставе математике и ово је утврђено студијским програмом.

 

6. Да ли могу да полажем колоквијуме са неком другом генерацијом студената (слушао/ла сам предавања неке од претходних година)?

 

Не. Сваки студент има право изласка на колоквијум само оне школске године када слуша наставу предмета.

7. Учим, али постоје неке ствари које ми нису јасне. Да ли постоје неке консултације на којима могу да питам то што ми није јасно?

 

Да, наравно. Термини и тачно време консултација објављује се на facebook страници предмета када почне настава сваке школске године. Обавезно пратити обавештења јер се може десити да се због непредвиђених околности консултације откажу.

 

Консултације представљају прилику да студенти питају ствари које су учили, а које им након учења нису јасне. Дакле, консултације нису замена за часове предавања и вежби (неће се поново предавати градиво), већ представљају додатну подршку и смерницу за студенте.

8. Да ли је довољно да учим за испит из презентација и да ли ће питања/задаци на испиту бити иста као она која су дата на овом сајту?

 

Не, није довољно. Презентације су само смерница за студенте и садрже најбитније тезе градива (није ни могуће целокупно градиво откуцати и приказати у презентацијама) и додатне примере. Уџбеник садржи детаљна објашњења, методичка упутства, примере које су неопходни студентима не само за припрему испита, већ и за самостално извођење наставе математике. Такође, препоручује се да студенти воде белешке на часовима предавања.

 

Питања/задаци који су дати као примери на овој страници представљају само један део градива и дати су само као пример шта студенти могу очекивати на писменом делу испита. Питања на испиту могу, али и не морају бити иста. Питања/задаци су из области које су обрађене на часовима предавања и вежби. Још примера питања можете наћи на крају сваког поглавља у уџбенику и у практикуму.

Прочитајте детаљније о припреми и полагању испита на страници Припрема испита.

 

9. Како се могу информисати о резултатима испита? Да ли могу да погледам свој рад?

 

О резултатима испита студенти се могу информисати преко facebook странице предмета Amathematica Pefja.

 

Сваки студент има право на увид у свој рад и грешке које је правио. Студентима се час препоручује да погледају свој рад. На facebook страници предмета приликом објављивања резултата увек се наводи и датум и време увида у рад.

bottom of page